AHD kamerové systémy

AHD kamerové systémy

Technologie kamer AHDAHD znamená Analog High Definition. Jedná se o nový standard pro bezpečnostní kamerové systémy (CCTV). Aktuálně technický standard AHD podporuje 720p a 1080p. Stejně tak záznamové zařízení podporuje až 1080p. AHD se na trhu objevil ke konci roku 2014 a má tendenci nahradit starý analogový systém.

Jaký typ kabeláže se používá pro AHD ?AHD bezpečnostní kamery jsou připojeny k záznamovému zařízení stejně jako analogové kamery pomocí koaxiálního kabelu a vytváří tak komplexní kamerové systémy. Výrobci doporučují kabely RG59 nebo RG6 od renomovaného dodavatele.
Jedna z výhod AHD kamer je, že oproti jinému analogovému HD standardu HD-SDI je možné provozovat AHD kamery na daleko větší vzdálenost kabeláže. Při použití kvalitních koaxiálních kabelů mohou AHD bezpečnostní kamery pracovat až na 400 metrů.
Další výhodou AHD kamer je také využití UTP kabelu s pomocí speciálních převodníků. Pak se maximální délka rozvodů blíží 320 metrům.

Rozdíl mezi AHD a 960HNíže najdete porovnání obrazu z kamery 960H, tedy analogová kamera a pak následuje AHD kamera. Kvalita je ihned rozeznatelná, protože analogová kamera má pouze 900 TV řádků, kdežto AHD kamera má rozlišení 1,3Mpix.

Ukázka z 960H kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který produkuje 960H analogová kamera.


Ukázka z AHD kameryObrázek z vnitřních testovacích prostor, který snímá AHD bezpečnostní kamera.


Nahradí AHD kamery starší analogové ?Jednoduše řečení - uvidíme. Prozatím se zdá, že by AHD mohlo nahradit analogové kamerové bezpečnostní systémy. Ceny jsou velmi přijatelné, veškeré provedení kamer je také k dispozici (venkovní, vnitřní, skryté apod.).

Na druhou stranu, již od roku 2007 se předpokládá, že analogové kamery se přestanou instalovat. Prozatím se tak stále nestalo, přestože všichni předpokládali nástup IP technologie. Některé montážní firmy ale neumí prostředí počítačových sítí a nastavení a IP kamerám zkrátka nerozumí. Také cena prozatím neklesla na úroveň analogových kamer. A je to i logické, protože každá IP kamera pomocí vlastního procesoru video komprimuje a posílá po počítačové síti. Procesor v IP kameře proto musí mít daleko vyšší výkon, než u AHD kamer a je tím pádem také dražší.

Kolem roku 2010 se na trhu začínají prosazovat HD-SDI kamerové systémy, které slibují snadnou instalaci oproti IP kamerám. Cena je také příznivější, ale také stále dražší než starší analogy. Nevýhodou HD-SDI kamer je limitovaná vzdálenost pro rozvod koaxiálních drátů. Druhou velkou nevýhodou je neexistence video převodníků a nemožnost nasadit HD-SDI kamery na UTP kabeláž.

AHD technologie má šanci obě zmíněné technologie (IP i HD-SDI) překonat, protože jednak není omezena délkou kabeláže, nastavení kamer i nahrávání zvládne každý a je možné využít UTP kabeláž. AHD bezpečnostní kamery jsou cenově na velmi podobné úrovni jako analogové. Záleží na producentech DVR pro AHD, kteří musí dodávat kvalitní softwarové prostředí a jednoduché ovládání u svých záznamových zařízení, které jsou určeny pro AHD bezpečnostní kamery.

Při rekonstrukci starších kamerových systémů se hodí typ záznamového zařízení, které kombinuje připojení jak AHD kamer, tak analogových. Vyměnit je tedy možné pouze kritické kamery.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.