Analogové sety

Analogové sety

Analogové kamerové systémy jsou základním a historicky nejstarším typem kamerových systémů. Pro svojí jednoduchost a kompatibilitu mezi jednotlivými výrobci se řadí mezi jednodušší systémy co se týče použitelnosti a kombinovatelnosti jednotlivých komponent. Základem analogového systému je analogová bezpečnostní kamera a nahrávací zařízení osazeno pevným diskem pro ukládání záznamů. Jedná se o nejrozšířenější technologii kamerových systémů, protože je tento typ bezpečnostních kamer nejdéle na trhu.

Analogové kamery se vyrábějí v široké škále druhů jak pro vnitřní, tak pro vnější použití, s integrovaným IR přísvitem, fixními a varifokálními objektivy, v aplikaci PTZ (Pan/Tilt/Zoom - vestavěný polohovací mechanismus s dálkovým ovládáním) apod. Analogové kamery snímaný obraz pouze posílají k dalšímu zpracování v nahrávacím zařízení, tak že pro ukládání a sledování záznamů je potřeba mít toto zařízení (DVR). Kamerové sety s analogovým systémem vynikají dobrým poměrem kvalita obrazu/cena a proto jsou nejrozšířenějším systémem s levnou cenou. Pokud byste ovšem chtěli vysoce kvalitní obraz, je potřeba sáhnout k jiným technologiím např. IP kamerám (digitální kamerové systémy).

Přenos snímaného obrazu se zajišťuje v základu přes koaxiální kabely nebo pomocí datových kabelů za použití redukcí BNC/twisted pair (lze použít také k současnému přenosu napájení kamery). Pro přenos obrazu lze také použít optických kabelů a mikrovlnných spojů za pomocí různých typů převodníků dle dané aplikace.

Analogové kamerové sety pro zpracování a uložení záznamů používají nahrávací zařízení označována jako DVR s pevným diskem. Tyto DVR mají integrovány vstupní a výstupní porty, obsahují převodník pro připojení monitoru s možností přímého sledování obrazu z kamer a ovládání nahrávacího zařízení. DVR jsou schopny také zprostředkovat pomocí integrovaného web serveru přístup z počítačové sítě s možností online sledování na mobilu nebo pro přístup pomocí webového prohlížeče s možností konfigurace nahrávacího zařízení, vyhledávání v uložených záznamech, provádění zálohování uložených záznamů na PC, online sledování apod. DVR se také stará o kompletní zpracování analogového obrazového signálu, který přijímá přímo z kamer.

Výhody analogových systémů jsou, že mate opravdu široký výběr kamer a nahrávacích zařízení vzájemně kompatibilních, jednodušší obsluhu než je tomu u digitálních kamer, větší citlivost při použití v tmavých prostorách a relativně nižší cena.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.