Alarmy EZS

Alarmy EZS

Ochranu objektů dělíme v základu na mechanické a elektronické.

U mechanického zabezpečení se jedná o ztížení přístupu a zdržení pachatele. Pokud má ale pachatel dostatek času, nejčastěji zničí nejslabší článek a mechanickou ochranu překoná. Navíc způsobí značné škody na chráněném majetku.

Na rozdíl od toho elektronické zabezpečení Ostrava (dále jen alarm), nechrání vstup samotný, ale podle nastavení EZS ústředny (hlasitý, tichý, kombinace) buď hlasitým alarmem hlásí neoprávněný vstup do střeženého objektu čímž přitahuje pozornost, posílá sms ale také vytočí nastavené telefonní čísla nebo vyhlašuje poplach na pultu centrálním ochrany (tzv. PCO).

Po oznámení poplachu na PCO vyjíždí zásahová skupina, která pachatele zadrží, nebo pokud majitel elektronického bezpečnostního zařízení reaguje na sms a volání alarmu, může přijet osobně a zkontrolovat co se děje.

Alarm má také více možnosti využití, lze pomocí něho například spínat nahrávání kamerovým systémem, zapínat a vypínat třeba topení, zavlažování a naopak pomocí jiných spotřebičů aktivovat alarm a vyhlášení poplachu. Lze ho použít k otevírání garážových nebo příjezdových vrat, případně lze použít například k přivolání lékařské či jiné pomoci pro starší osoby.

Nejvyšší stupeň ochrany je mechanické v kombinaci s elektronickým zabezpečením (alarmem). Například pevné dveře na vstupech do objektu, mříže na oknech apod. v kombinaci s alarmem (pohybové senzory, detektor tříštěného skla, magnetické kontakty apod.) ve spojením s kamerovým systémem.

Specializujeme se na alarmy Ostrava a alarmy Frýdek-Místek a instalace kamerových systémů a alarmů v Moravskoslezském kraji - Opava, Český Těšín, Bruntál, Frýdlant nad Ostravicí a okolí.

V konečném efektu elektronické zabezpečení - alarmy nebo kamerové systémy - funguje preventivně, protože pachatelé pokud vidí, že objekt je střežen kamerami, nebo alarmem a vidí třeba venkovní sirénu, tak se vydá jinam, kde je jeho práce jednodušší a nehrozí jeho rychlé odhalení.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.