EZS čidla na sklo

EZS čidla na sklo

Čidla na detekci rozbití skla

Jednou ze záklaních detektorů pro alarmy je detekce, zda je rozbité sklo. Tyto detektory se instalují jak ke dveřím, tak k oknům, výlohám a podobně. Pokud se útočník do objektu dostane přes skleněnou výplň, okamžitě jste informováni. Typů detektorů na sklo je několik druhů, které si detailně popíšeme.

Fólie na sklo

EZS fólie na sklo

Využívá se v zabezpečovací technice jako čidlo na sklo. Jedná se o jednoduché čidlo tvořené jedním vodivým páskem,který je nalepen na okenní výplň a jeho vývody jsou připojeny k ústředně EZS. V případě, že pachatel jakýmkoli způsobem poškodí okenní výplň, dojde k přerušení pásku a vyhlášení poplachu. Instalace tohoto systému je velice jednoduchá a levná. Nevýhodou je, že pásek lze těžko zamaskovat a časem se může stát, že pásek popraská a čidlo selže.Polepy jsou dostatečně známy z dřívější éry zabezpečování. Dnes už se moc nepožívá neboť byly viditelnou formou střežení skleněných ploch výkladních skříní a oken obchodů. Součástí bezpečnostního EZS systému jsou kamerové systémy, které ostraze zprostředkovávají obraz a rychlým způsobem přinášejí aktuánlí obrazovou sitaci ve střeženém prostoru. Velmi dobrou kvalitu mají IP kamerové systémy.

Duální EZS čidla

EZS fólie na sklo Čidlo duální je detektor tříštění skla, jehož základem je elekretový mikrofón, který má za úkol sníma veškeré zvukové projevy v hlídaném prostoru. Snímá dva zvukové signály, které vznikají v důsledku tříštění skla. K mikrofonu je pripojen širokopásmový zesilovač který, zesiluje kmitočty:


  • 0-20hz tedy INFRAZVUK
  • 20-20khz což je zvuk slyšitelný lidským uchem
  • 20khz a víc tedy ULTRAZVUK

Tento systém omezuje možnost falešného spuštění při zachycení jiných zvuků (zvonek telefonu, chrastění klíčů, vibrace předmětů a podobně).Testování detektoru usnadňuje automatický testovací režim. Zařízení provádí pravidelně autotest a hlásí svůj stav kontrolním přenosem do ustředny ezs. Umístění je nejlepší 1-8m od hlídané oblasti. Pro další dotazy jsou tady Alarmy Ostrava. Čidlo se nedoporučuje používat pokud:

  • Pokud jsou okna v netěsných, nebo prkenných rámech
  • U oken jakkoliv izolovaných, např. neprodyšnými závěsy V místnostech se stropem vyšším než 4,5 m
  • V místnostech menších než 3 x 3 m, kde jsou kmitočty pro aktivaci čidla běžně generovány, např. kuchyně
  • V místnostech s hlučnými stroji, např. s kompresory

Hlídané sklo nesmí být potaženo bezpečnostní fólií. Veškeré typy těchto čidel pro detekci rozbití sklad fungují s alarmem Jablotron Ostrava nebo Paradox. Můžeme tedy rozšířit stávající instalaci nebo navrhnout nové řešení.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.