Záznamové zařízení

Záznamové zařízení

Kamerové systémy - Záznamová zařízení

Záznamová zařízení stejně jako kamerové systémy vybíráme podle toho, jak je chceme využívat. I v tomto případě bude vždy doporučená odborná pomoc při rozhodování jaké zařízení, nebo systém vybrat. Většinou se dodávají a taky doporučují přímo kamerové sety, které jsou i se záznamovým zařízením. Ale i tak existují výjimky a to vždy ke zkvalitnění služby a taky širší výběrem sortimentu funkcí a různých modifikací.

Co budeme sledovat

V prvé řadě bude záležet na tom, jakými kamerami budeme monitorovat, kolik kamer použijeme a kolik jsme ochotni do daného projektu investovat. Jestliže se jedná o monitorování menších prostoru, kdy klient chce mít jen přehled o pohybu osob, nebo zaměstnanců, většinou si vystačí s nahrávacím zařízením, které jen nahrává záznam a to buď podle pohybu, nebo s trvalým záznamem. Pro delší záznamy intalujeme kamerové systémy Brno. Délka záznamu závisí na počtu a kvalitě kamer, jestli se jedná o záznam na pohyb, nebo trvalý, nebo jinak časově nastaven a hlavně na velikosti paměťového pevného disku. U analogových kamer, jsou i při větším počtu kamer má záznam dlouhou trvanlivost. Stačí i menší pevný disk, který je jednak levnější a jednak lze časem vyměnit za větší pokud by byla nutnost nahrané video zvětšit a kontrolat tak majetek pomocí bezpečnostních kamer delší dobu.

IP kamerový set

U digitálních a IP kamer a tím taky záznamového zařízení, které je schopno s digitálními kamerami komunikovat, tam už opravdu závisí na velikosti paměťového disku. Digitální záznam je datově náročný a čím víc digitálních kamer a čím větší je jejich kvalita, tím je potřeba větší kapacita fyzické paměti. Samozřejmě se taky dají použít hybridní zařízení, která umí nahrávat a pracovat jak s analogovými, tak i digitálními kamerami současně. Záleží taky na tom, co vše nahrávací zařízení dokáže. Tedy nejenže umí nahrát záznam z kamery, ale jestli taky jak umí komunikovat v internetové síti. Ideální je spojení se zabezpečovacím systémem. Pokud nastane na EZS poplach a alarmy do bytu Ostrava vyhlásí poplach, připojí se také kamerové systémy Ostrava. Dnes je již běžným standardem, že nahrávací zařízení umí komunikovat v internetové síti a taky se do ní dnes už běžně zapojují. Samotné nahrávací zařízení je dnes v podstatě počítač se svým operačním systémem. V praxi to znamená, že můžete odkudkoliv sledovat, co se děje doma, nebo například ve firmě a to pomocí počítače, nebo mobilního telefonu. Vše závisí na správné aplikaci, správné konfiguraci a taky připojení k síti. Některá se dají kombinovat s poplašnými zařízeními, tedy můžou sloužit jako alarm a kombinovaně přitom nahrávat a upozornit na aktuální událost jak majitele, tak bezpečnostní složku.

Záznamové zařízení pro menší instalace

I když se to možná nezdá, i přesto, že tyto zařízení umí docela dost, je to pořád jen taková „základní třída“. Používají se jen v soukromém sektoru, menších firmách, nebo výrobních prostorách. Jsou omezena možností počtem instalaci kamer, jejich kvality a kombinací analogových s digitálními. Jsou omezeny fyzickou kapacitou paměti a taky nemožnosti ji rozšířit a pak dalšími různými specifiky, které rozlišují jedno zařízení od druhého, kdy jedno zařízení nemá tam to co to druhé, ale má zase něco jiného, jako je například alarm, nebo ovládaní pohyblivých kamer. I jejich instalací by zvládnul každý více zručný člověk se základními znalostmi slaboproudé elektroniky a obecnými znalostmi v informačních technologií.

Záznamové zařízení s rozšířenými funkcemi

Ve „střední třídě“ jsou tyto zařízení už ucelená a vybírá se už jen podle vlastních zkušeností, nebo zkušeností z blízkého okolí, některých nadstandartních služeb navíc, nebo prestiže. Jejich výhodou a hlavně předností je, možnost zapojit daleko větší počet a taky kvalitních kamer a jejich kombinace analogových s digitálními a taky v podstatě teoreticky s neomezenou fyzickou pamětí. Pro tyto systémy se buď skládají počítačové sestavy s potřebnými komponenty, nebo dané firmy vyrábějí už kompletní servery. Většinou tyto firmy mají už kompletní produkty a to od kamer, až po nahrávací servery. Tam přirozeně ale záleží na ceně. V některých případech lze kombinovat hardwarové komponenty s vlastní sestavou počítače a „neoriginálních“ kamer. V takových případech, si ale od dané firmy budete muset zakoupit licenci, kdy cena závisí od počtu možnosti instalací kamer. I když ani tohle není vždy nejlevnější záležitost, přesto je to levnější, než si pořizovat vše originální. Při sestavení takovéhoto zařízení zkušenou firmou, se nemusíte bát, že by jste ztratili cokoliv na originalitě a taky funkčnosti a hlavně spolehlivosti daného systému. Taky samotnou montáž a instalaci je vždy také dobré svěřit zkušené firmě, jelikož se jedná o složitější zařízení a taky kvůli záruce. S takovými zařízeními a systémy se setkáváme většinou tam, kde se pohybuje hodně lidí, jako je například v nákupních centrech, nádražích, nebo velkých halách, výrobnách a administrativních budovách.

Záznamové zařízení speciální

Existují i taková zařízení, která umí vyhodnotit momentální situaci, jako „podezřelou“ a podle toho taky patřičně reagovat. Znamená to, že kamerové systémy, že v případě, že lidé vytvoří skupinu (hlouček), nebo když někdo běží a náhle nečekaně změní směr, tak systém to vyhodnotí situaci jako podezřelou a „vyhlásí poplach“. Většinou ale jen někde v operačním středisku, kde se na danou událost podívá člověk a sám ji přehodnotí. Za pomocí kamer a jejich softwaru lze sledovat například teplotu a to včetně lidí a reagovat na ně, detekovat „podezřelé předměty“ a vyhlásit poplach, schopnost zaregistrovat změnu pozice předmětu (například, že něco zmizí z regálu, nebo tam něco přibude), rozpoznat „nestandartní chování“ a jiné funkce, které byly ještě před 20 lety sci-fi. Některé z těchto funkcí nabízejí už zařízení i ze „střední třídy“. Tyto systémy jsou ale stále pod kontrolou lidského personálu, který vše sám přehodnocuje, nebo pak v případě nutnosti fyzicky zasahuje. Takže se tyto systémy instalují nejen tam, kde se pohybuje hodně lidí, ale taky tam, kde hrozí konkrétní nebezpečí všeobecného ohrožení, nebo důležitých osob a zařízení.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.