IP kamerové systémy

IP kamerové systémy

Lidé si uvědomují, že osobní bezpečnost a ochrana majetku jsou jedny z nejdůležitějších věcí. Vždy se snažili udělat vše proto, aby mohli být v klidu a nemuseli se bát, že se něco neobvyklého přihodí. V současné době můžeme využít moderní techniku. V oblasti bezpečnosti se jedná především o kamerové systémy. Ty umožňují nepřetržité sledování majetku, které můžeme sledovat na našem počítači, mobilním telefonu nebo tabletu.

Dnešní IP kamerové systémy pracují s moderními digitálními technologiemi, které zaručují jeho zpracování přímo v kameře a následný přenos na záznamový server nebo přímo k uživateli. Odpadají tak problémy s poruchami obrazu, které se objevují u analogových zařízení. Pokud se již rozhodneme pro nákup IP kamery, naskýtá se nám možnost výběru ze široké škály výrobků. Liší se především svým rozlišením, které je v současnosti u dobrých modelů minimálně 1,3 megapixelů tedy HD ready. Jediná takováto kamera nahradí čtyři analogového typu. Dražší kamerové systémy nám však mohou zajistit ještě daleko přesnější obraz dosahující rozlišení až 12 megapixelů. Kromě kvality je jejich předností také snadná instalace. Navíc IP kamerové systémy si dokáží samy provést videoanalýzu díky zabudovanému procesoru, který obraz komprimuje a přenáší dále po síti. Některé typy mají implementovanou videoanalýzu přímo v kameře. To umožní ulehčit videoserveru v případě rozsáhlejších systémů. Avšak přesto záznamový server zústává stále výkonnější. Současné moderní kamerové systémy zvládnout také poznat tváře lidí podle databáze, shlukování lidí čí jízdu v nesprávném směru.

Mezi nejkvalitnější IP kamery patří Vixon s rozlišením 2 megapixely. Tento výrobek se výborně hodí jak do venkovních prostor, tak do interiérů. Díky nočnímu vidění pracuje spolehlivě za jakékoliv viditelnosti. Kamera je vybavena varifokálním objektivem 2,8 až 12 mm, který zaručuje nastavení zoomu. Dále její součástí je infra přísvit pro osvětlení scény v noci a detekce pohybu. K napájení postačí DC 12 V a ovládá se ve stylu Windows Metro. Firma Vixon vyrábí taktéž IP kamery s rozlišením 2 megapixely, což již zaručuje obraz Full HD. I zde je varifokální objektiv 2,8 - 12 mm, detekce pohybu a ovládání ve stylu Windows Metro. Obě kamery navíc poskytují trojité kódování videa a tyto výrobky pracují s ONVIF komunikačním protokolem.

Levnějším typem kamer jsou analogové systémy. V současnosti patří k nejrozšířenějším 960 H, které zajišťují 700 TV řádků. Přestože analogové systémy pracují na bázi starší metody, také zde je dosahováno slušné kvality obrazu a záběry z nich obsahují mnoho detailů. K záznamu z těchto kamer nám slouží jednoúčelová zařízení nebo počítače vybavené speciální rozlišovací kartou. Současná moderní zařízení nám umožňují připojení jak analogových kamer, kterých může být až 32, tak IP bezpečnostních systémů. Ke kamerám lze připojit mikrofon nebo alarm, který se bude spouštět při detekci pohybu.

Pokud se již rozhodneme zajistit bezpečnost našeho majetku pomocí některého z kamerových systémů, můžeme se obrátit na některou z firem zabývajících se bezpečnostními systémy. Jejich pracovníci se postarají o vypracování návrhu, instalaci i odborný záruční a pozáruční servis. Firma Kamerové systémy Ostrava nabízí tyto služby na teritoriu severní Moravy. Pro oblast střední a jižní Moravy slouží její pobočka Kamerové systémy Olomouc. Pokud ještě váháte se zabezpečením svého majetku pomocí spolehlivých bezpečnostních systémů, můžete více informací zíkat z ukázkového videa https://www.youtube.com/watch?v=CfoJ6c26pXU.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.