IP kamerové systémy

IP kamerové systémy

Moderní kamerové systémy se dodávají v plně digitální podobě. Doba analogových kamerových systémů již končí. A je to dobře. Proč ? Rozdíl v kvalitě obrazu je naprosto zřejmý - IP kamery vytváří video, které má detaily i 10Mpix. To je samozřejmě extrém, ale běžně dodáváme kamerové bezpečnostní systémy s rozlišením 2Mpix nebo 3Mpix.

Jedna IP kamera má stejnou kvalitu jako třeba 8 kusů analogových zařízení. Cenově jsou na tom IP kamery již velmi dobře, protože jsou téměř stejně drahé, jako analogové.

Nevýhodou je větší náročnost instalace, kdy instalační firma musí velmi dobře umět počítačové sítě. To se ne všem daří a tak stále některé instalační firmy montuje pouze analogy, což je škoda. Proto si vždy vybírejte dle referencí a podle typů kamer, které daná firma instaluje.

Vzhledem k raketovému rozšíření chytrých mobilních telefonů a přístupu na internet v podstatě kdekoli na světě se stále více klade důraz na možnost přístupu na kamerové systémy přes mobilní telefon.

Zde jsou ale velmi podstatné rozdíly v záznamových zařízeních pro kamerové systémy. To jsou základní součásti kamerového systému a nahrávají obraz z IP kamer. Při prohlížení záznamů i aktuálního obrazu se totiž software v mobilním telefonu spojuje přímo do záznamového přístroje. A jak již bylo zmíněno, ty jsou v rozdílné kvalitě. Některé nahrávací zařízení neumí stahovat a kontrolovat nahrané záznamy přes mobilní aplikaci, některé se zase neohrabaně ovládají nebo jsou nestabilní. Samozřejmě existují dosupné a profi záznamové zařízení, takže je nutno vždy posoudit cenu a pohodlí.

Druhou možností nahrávání je využití počítače. V tomto případě se obraz z IP kamer ukládá pomocí záznamového programu v počítači a jeho HDD. Obrovskou výhodou je jednoduché připojení další kamer a tím pádem dalším rozrůstání kamerového systému je hodně snadné. Pokud už dopředu víte, že se bude časem kamerový bezpečnostní systém rozšiřovat, nejlepší je investovat a nahrávat na PC. Záznamový software každý trošku schopnější uživatel dokáže sám obnovovat s novými verzemi. Získáte tak pokaždé nové funkce nebo možnosti připojení nových typů IP kamer.

Sledování kamer není jen doména mobilních telefonů, ale obraz můžete kontrolovat pomocí notebooku, počítače nebo tabletu. Při instalaci IP kamerových systémů se musí dávat pozor na přenosové rychlosti. Pokud je kamer hodně, může se stát, že obraz v plné kvalitě ze všech kamer způsobí kolaps průchodnosti místí sítě. Bude tak ohrožen standardní provoz internetu.

Pokud instalaci svěříte odborné firmě kamerové systémy Brno, budete mít zaručeno, že nastavení a přenosové rychlosti budou dodrženy a pokud už by nějaký problém vyvstal, vždy budete celý systém reklamovat. Když budete hledat profesionála, který kamerový bezpečnostní systém bude instalovat vždy dávejte pozor na reference, které nejvíce vypovídají o partnerovi, na které se můžete spolehnout a svěřit svůj majetek.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.