Alarm na chatu

Alarm na chatu

ZABEZPEČENÍ CHATY

Když chceme zabezpečit chatu nebo letní zahrádku s domečkem nemusíme si vůbec dělat obavy. Zabezpečení chaty se skládá ze stejných komponentů jako každé jiné zabezpečení majetku.

Systém tvoří

Ústředna – vyhodnocuje poplachy řídí všechna čidla

Klávesnice - ovládací prvek zabezpečovacího systému

Čidla – detekují narušení objektu, rozbití skla či pohyb v hlídané oblasti

Siréna – hlasitým pronikavým zvukem odradí pachatele od činu nebo upozorní okolí o narušení.

Chatu nejlépe zabezpečíte pomocí hlídaní jak perimetru tak i vnitřního prostoru. Provádíme instalace alarmu Jablotron Ostrava i alarmu Paradox také pro zabezpečení bytů.

Perimetr můžete hlídat pomocí

Zemních tlakových hadicí

Mikrofonických kabelů

Infrateleskopy nebo infrazávory

Vnitří prostory můžeme hlídat pomocí

PIR čidel – pohybové senzory snímající enfrazáření Čidla tříštění skla – čidlo které sníma zvuk tříštění skla Curtain – Mikrovlnná závora na zabezpečení větších ploch magnetické kontakty – na okna i dveře indrazávory – zabezpečení střešních oken proti vloupání požádní čidla – na detekci plynu nebo CO

Pult centralizované ochrany

Jsou to zařízení sloužící k předavání informací o elektronickém zabezpečovacím systému monitorovacím pracovištím hlídajících služeb. PCO můžou sledovat objekt přes kamerový systém. Ustředny komunikují s obsluhou pco pomocí určitého kódu, který obsahuje adresu objektu a druh předávané zprávy.

Rozdělujeme podle způsobu přenosu dat

Telefonní přenos – K ustředně je připojena telefonní linka, která komunikuje s pco. V případě poruchy rovnou vytáčí pco. Podobný přenos jako u faxu. Může hlasit poplach i co se v objektu děje. Lze lehce sabotovat přestřihnutím telefonní linky, ale má nízké pořizovací náklady.

Gsm komunikátor- při použití tohoto typu spojení nehrozí „odstřihnutí“ a vzhledem k možnosti komunikace pomocí GPRS přenosů (kterou ovšem nemusí poskytovat všechny pulty) vychází komunikace velice levně a není problém kontrolovat objek např. každých 15 minut.

Rádiový přenos – Jsou v dostání u PCO a povolí vám licenci na rádiovou sít, ke které vám přidělí kmitočet, ale časově omezený na dobu trvaní (rok, dva roky). Čím větší vzdálenost od PCO bude, tím bude potřeba větší anténa. Ideální pro zabezpečení firmy Ostrava. Ústředna vysílá pravidelně v určitých cyklech informace o stavu zabezpečení na PCO. Často se musí použít retranslační stanice.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

Fila
Kamery jsou super, Díky za instalaci

slama
kamery

Petr Maly
Super tenhle jednoduchy set, fakt doporucuji. Naprosto jednoduche nastaveni a funguje bezvadne !!!

Jana
Koupili jsme ho taky a dobrá zkušenost, může jen doporučit. Na mobilu je sledování fatu super.